Blog

Co znamená „BEZ“

Naše výrobky neobsahují řadu látek, které dermatologická literatura identifikovala jako spouštěče kontaktních alergií, takže naše výrobky jsou:

  • Bez konzervačních látek
  • Bez parfému
  • Bezlepkové
  • Testovány na nikl

Naše „filosofie BEZ“ je výsledkem neustálého výzkumu, který jsme začali v devadesátých letech minulého století, který dnes realizujeme a který nám umožňuje neustále vyvíjet inovativní strategie...

Bez konzervačních látek

Na základě předpisů zavedených Evropskou unií je řada konzervačních látek považována za bezpečné pro použití v kosmetických prostředcích, které jsou povoleny k použití (kosmetické nařízení ES č. 1223/2009 – příloha V). Literatura však uvádí, že v případě individuální přecitlivělosti může řada konzervačních látek vyvolat alergickou kožní reakci.

Vzhledem k tomu vyvinula společnost BioNike speciální formulační strategii, která umožňuje vyloučit tradičně používané kosmetické konzervační látky, a i přesto jsou naše produkty účinně chráněny před mikroorganismy.

Výsledkem této strategie jsou všechny produkty řady Triderm, Defence, Shine On, Proxera a Gynexelle bez konzervačních látek.

Bez parfému

Podle dermatologických vyšetření je parfém jednou z nejrozšířenějších příčin alergických reakcí a kosmetická legislativa s cílem přispět k bezpečnosti spotřebitelů identifikovala řadu potenciálně alergenních složek přítomných v parfémech (26 látek) a na etiketě uložila povinnost označování.

Abychom snížili tyto alergické reakce, rozhodli jsme se vyrábět kosmetiku bez parfémů, vybírat a vyhodnocovat kvalitu surovin i z čichového hlediska. V některých produktech, kde je nutný přídavek parfému (aby byl příjemnější), používáme „speciální“ vůně, které jsou pečlivě vybírány, protože neobsahují alergeny (tj. používáme parfémy bez alergenů).

Aby se zabránilo riziku potenciálních alergií, produkty řady Triderm, Defence, Shine On, Proxera a Gynexelle neobsahují parfémy (nebo obsahují parfémy bez alergenů).

Bez lepku

Vědecké studie ukazují, že přítomnost lepku ve výrobcích pro lokální použití může u osob s predispozicí k „citlivosti na lepek“ určit formy intolerance pokožky a alergických reakcí.

Indikace „neobsahuje lepek nebo jeho deriváty“ umožňuje informovat osoby s „neceliakální senzitivitou lepku“ (Gluten Sensitivity).

Všechny suroviny použité v produktech řady Triderm, Defence, Shine On, Proxera a Gynexelle jsou proto pečlivě vybrány tak, aby vylučovaly jakýkoliv zdroj lepku.

Nickel tested, nebo-li testováno na nikl

Současná kosmetická legislativa, tj. Nařízení (ES) č. 1223/2009, vkládá nikl a jeho deriváty do přílohy II (látky zakázané pro kosmetické použití). Ve stejném nařízení čl. 1 písm. 17 zní:

„Stopy zakázaných látek – Nedobrovolná přítomnost sníženého množství zakázané látky, která pochází z nečistot přírodních nebo syntetických složek, z výrobního procesu, ze skladování, z migrace z obalu a která je technicky nevyhnutelná i přes dodržování předpisů. správných výrobních postupů, je povoleno … “
Jinými slovy, pro technicky nevyhnutelné stopy, které mohou být přítomny v kosmetice, nejsou stanoveny žádné limity.

Naopak v ICIM jsme definovali parametry, v rámci kterých budeme pracovat, provádíme specifický test na každé výrobní šarži, který nám umožňuje sledovat průběh výroby a všechny stopy niklu, které by mohly vyvolat alergii.

Niklová alergická kontaktní dermatitida (DAC) je nejběžnější formou dermatitidy v západních průmyslových zemích. Zvláště pozoruhodná je ženská populace a některé profesní kategorie v důsledku jejich většího kontaktu s výrobky, předměty nebo látkami obsahujícími tento kov.
Hlavní terapií u niklové dermatitidy je odstranění kontaktu s kovem. I když je známo, že fenomén primární senzibilizace může být způsoben kontaktem s kovovými slitinami a předměty, které je obsahují, je riziko, které je způsobeno kontaktem s produkty obsahujícími nikl jako kontaminantem, méně známé. Mezi tyto produkty patří obecně kosmetika a zejména make-up.
Proto jsou produkty BioNike speciálně navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám spotřebitelů s citlivou alergickou a reaktivní pokožkou.

Jaká je úroveň niklu, kterou lze považovat za bezpečnou v kosmetickém přípravku?

V případě ohrožení kůže, jak se často vyskytuje při přítomnosti dráždivé dermatitidy, je perkutánní absorpce mnohem vyšší, a proto se snižuje práh senzibilizace. Testy okluzní náplasti provedené na podrážděné kůži vykazovaly reakce i při 0,5 ppm (ppm) niklu.

Za tímto účelem garantujeme pro každou výrobní šarži obsah stopového niklu nižší než 0,1 ppm (0,00001%): 10krát menší než procento, které je na vědecké úrovni indikováno jako prahový obsah, který může určit alergickou reakci.


Vzhledem k tomu, že zbytkový obsah niklu může vyvolat alergické reakce nebo senzibilizaci, zejména u predisponovaných subjektů, všechny produkty řady Triderm, Defence, Shine On, Proxera a ONails zaručují obsah stopového niklu nižší než 0,00001%, nebo 10 krát nižší než minimální práh možné reakce.
U produktů pro líčení BioNike Defence Color a Defence Color Cover se kromě niklu ověřuje přítomnost dalších těžkých kovů, jako je kobalt a chrom, opět s cílem zajistit, aby jejich obsah byl co nejnižší.
Vzhledem k tomu, že odstranění nečistot je obtížné dosáhnout zejména v dekorativní kosmetice, kromě kontroly obsahu niklu, chromu a kobaltu (prováděného na každé výrobní šarži) se také testuje každý make-up, aby bylo zajištěno, že nedochází k uvolňování kovů z kosmetické matrice (zkouška podle evropské směrnice č. 94/27 / ES).

Proto jsou make-up produkty řady Color Color a Defence Color Cover formulovány tak, aby minimalizovaly přítomnost těžkých kovů včetně niklu, chrómu a kobaltu, které mohou i ve zbytkovém obsahu vytvářet, zejména u predisponovaných subjektů, možné alergické reakce a senzibilizaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X